webownia

Ktoś kopiuje treści z mojej strony

Dodano: 10/04/2014autor

To chyba jedna z większych plag i to nie tylko wśród sklepów internetowych. Ma to ogromnie negatywny wpływ na pozycjonowanie. Co jednak zrobić kiedy to nie Wy kopiujecie czyjeś treści, ale jesteście pokrzywdzonymi, gdyż ktoś kopiuje Wasze treści? Czy nie macie szans na ratunek?

Nie załamujcie się - zawsze jest szansa na ratunek

Po pierwsze warto zapoznać się z tym filmikiem prezentowanym przez Matta Cuttsa

Dla wszystkich którym język angielski jest obcy proponuje, aby w momencie kiedy zobaczą, że ktoś kopiuje ich treści udali się na stronę:

https://support.google.com/legal/troubleshooter/1114905?rd=2&hl=pl

Jest to raport który możecie wypełnić i wysłać do Google. W takich przypadkach Google reaguje bardzo szybko i na pewno konkurencyjna strona zostanie usunięta.

Pamiętajmy również o sygnałach społecznościowych.

Kolejną rzeczą jaką możemy zrobić to każdy nasz artykuł/nasze treści możemy podlinkować z naszych profili społecznościowych takich jak twitter/facebook/google+. Takie działania na pewno pozytywnie wpłyną na szybszą indeksację Waszych treści, a co za tym idzie nawet jak ktoś Was skopiuje to i tak mu nic z tego nie przyjdzie.

Używajmy tagów canonical

Bardzo możliwe że sami robimy sobie duplicate content, a przez to sami kopiujemy własne treści. Dobrym przykładem jest sklep internetowy, który na stronie głównej podaje skróconą treść produktu i są to zazwyczaj skopiowane 2-3 zdania ze strony produktu. W tym wypadku musimy na naszym serwisie zastosować tag canonical który wygląda tak:

<link rel="canonical" href="http://webownia.pl" />

Zobacz wpisy w podobnym temacie