webownia

Szkolenie Google Adwords organizowane przez Google

Dodano: 28/02/2014autor

26.02.2014 mieliśmy okazję być na szkoleniu zaawansowany z google adwords. Szkolenie zostało zorganizowane przez samą firmę Google stąd nasze zainteresowanie nim. Wszystko odbyło się w hotelu Hilton (pełen luksus). Szkolenie było przeznaczone dla agencji i jej pracowników. Czego ciekawego można się było dowiedzieć?

Spostrzeżenia ze szkolenia

1. Zwykły śmiertelnik ma marną szansę na dobre poprowadzenie swojej kampanii 2. Zwracajmy ogromną uwagę na ciągłe testowanie naszych reklam 3. Dbajmy nie tylko o niski koszt za kliknięcie ale także o wysokie CTR 4. Konwersja, konwersja i jeszcze raz konwersja 5. Klient nigdy nie ma racji :)

Spostrzeżenia ze szkolenie dla laika

Jeżeli planujecie uruchomić swoją pierwszą kampanię w google adwords to musicie zwrócić uwagę na wiele szczegółów. Jaki wynik jakościowy ma Wasza reklama - im wyższy tym lepsza pozycja - oraz niższy koszt za kliknięcie. Mając niski wynik jakościowy nie ma co zwiększać stawki za kliknięcie tylko warto skupić się na poprawie tego wyniku. Należy również pamiętać że nie zawsze pierwsza pozycja w wynikach oznacza najlepszą konwersję na klientów, czasem może być to druga,trzecia a może piąta pozycja to wszystko trzeba przetestować. Koniecznie sprawdzajcie czy Wasza kampania jest opłacalna i czy słowa kluczowe których używacie są dla Was najlepsze. Może się również okazać że jakieś słowo mimo, że wydaje się nie być dobrym to tak naprawdę coś jest nie tak z ustawieniami kampanii. Bardzo ważne jest, żeby połączyć wszystkie swoje konta w jedną całość czyli : adwords, analytics i webmaster. Dzięki temu dane, które będziecie w stanie wyciągać będą dużo lepsze. Remarketing, czyli podążająca reklama skierowana jest do sklepów internetowych.

Wolne wnioski dla laika

W teorii każdy może sobie odpalić reklamę w google adwords, niestety w praktyce bez ogromnej wiedzy na ten temat może się to dla nas źle skończyć. Nasza stawka za kliknięcie może być bardzo wysoka a przez co nieopłacalna. Możemy również sobie zrobić tak negatywną historię konta, że potem ciężko będzie zejść na niższą stawkę i poprawić nasze wyniki konwersji.

Zobacz wpisy w podobnym temacie