webownia

UWAGA! Macie Wordpressa? Wasza strona promuje hazard!!

Dodano: 14/04/2014autor

Jeden z najpopularniejszych szablonów do tworzenia stron internetowych właśnie został zhakowany!A biedni użytkownicy zapewne nawet nic o tym nie wiedzą.

Na czym polega ów problem na tym że zwykłe strony zaczęły promować hazard i to zapewne nieświadomie. Przykładowo strona http://chicksandchamps.pl jest to restauracja z Krakowa która normalnie funkcjonuje i podaje dania kuchni amerykańskiej. Zapewne jej właściciele nie zdają sobie nawet sprawy że prowadzą działalność przestępczą jaką jest promowanie hazardu ściganego przez nasze państwo z art. 110a§ 1 Kks który mówi „Kto, wbrew przepisom ustawy, zleca lub prowadzi reklamę lub promocję gier cylindrycznych, gier w karty, gier w kości, zakładów wzajemnych lub gier na automatach, umieszcza reklamę takich gier lub zakładów lub informuje o sponsorowaniu przez podmiot prowadzący działalność w zakresie takich gier lub zakładów,podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych.”

Przykład Stronay na Wordpress Oryginalna strona

A skąd te podejrzenia i oskarżenia u niewinnych restauratorów? Bo pod tymi adresami:

Owi restauratorzy promują hazard i zapewne podlegają karze.

Na nieszczęście tak również jest z wieloma innymi domenami:

  • fashionbookpoland.pl
  • oranzeriapergamin.pl
  • fotoraporty.pl
  • www.amicus.glogow.pl
  • osp.bydgoszcz.pl
  • I wiele wiele innych stron.

Zapewne jak postawiłeś stronę na wordpressie to właśnie popełniasz przestępstwo!

Jak sprawdzić czy nie promuje hazardu?

W bardzo prosty sposób dzięki komendzie site:

Ta komenda pokaże Ci nie tylko jakie domeny masz zaindeskowane ale także ich opisy. Jeżeli przykładowo właściciele powyższych domen wpisali by w google.pl

Przykład na OSP Bydgoszcz

To szybko zorientowaliby się że coś jest nie tak i że ich strona jest zawirusowana. Dlatego każdemu właścicielowi domeny na wordpressie radzimy dokładnie w ten sposób sprawdzić swoją domenę.

Kto za to odpowiada?

Najprawdopodobniej za wszystko odpowiada wtyczka na wordpressie która każdemu właścicielowi wordpressa zrobiła niemiłego psikusa.

Zobacz wpisy w podobnym temacie