webownia

Olimpiada w wersji mobile

Dodano: 11/02/2014autor

Nie każdy może sobie pozwolić na zakup biletu do Soczi i obserwowanie wyczynów sportowych z trybun stadionów. Ponadto tak wiele się dzieje, że śledzenie wszystkich konkurencji, które nas interesują może byś awykonalne. Ale od czego mamy smartfony i tablety – w końcu mają ułatwiać nam życie. Dlatego powstało kilka naprawdę interesujących aplikacji „olimpijskich”, które pozwolą nam być cały czas na czasie z tym co dzieje się w Soczi.

Zacznijmy od NBC Olympics highlights, która dostępna jest na iOS oraz Androida (użytkownicy WP8 będą musieli skusić się na inne aplikacje). Dzięki tej appce możesz śledzić newsy, zdjęcia oraz filmy video dotyczące każdej dyscypliny, która Cię interesuje w trakcie olimpiady. Niestety filmiki zamieszczane na NBC są dostępne tylko w USA, wobec czego możecie mieć problem z ich odtworzeniem. Bardzo podobną aplikację wypuściło również CBC, więc możecie wybierać pomiędzy tymi dwoma stacjami.

NBC Olympics Highlights

Kolejna aplikacja również nie została przystosowana do użytkowników windows phone'a, a szkoda, gdyż ze wszystkich utworzonych aplikacji „olimpijskich” to właśnie ta jest najbardziej powiązana z social mediami. Olympic Athlethe's Hub, bo o niej mowa, pozwala śledzić informacje udostępniane przez sportowców w mediach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter czy Instagram. Kategorie według których można wyszukiwać to co nas interesuje to „Athlete”, „Team”, „Sport” oraz „Game” - jest więc w czym wybierać.

Olympic Athlethe's Hub

Sochi 2014 Guide to aplikacja, przy tworzeniu której pomyślano również o użytkownikach WP8. Jest ona bardziej skierowana do tych osób, które wybierają się lub już są w Soczi, ponieważ udostępnia szczegółowe informacje o biletach, dokładny kalendarz wydarzeń związanych z olimpiadą oraz interaktywne mapy, aby nie zgubić się w drodze na skocznię czy stadion. Zdecydowanie ułatwi życie tym, którzy będą mieli okazję kibicować swoim ulubionym zawodnikom na żywo.

Sochi 2014 Guide

Jeśli jednak ten przywilej nie jest Wam dany to aplikacja The Sochi 2014 Results może być dla Was. Podobnie jak poprzednia appka, również i ta działa na urządzeniach z iOS, Androidem i WP8. Dostarcza na bieżąco informacji o wynikach, programie na dany dzień, klasyfikacjach medalowych itd. Dodatkowo umożliwia wybranie najbardziej interesującego nas kraju, dyscypliny czy sportowców, aby jeszcze dokładniej dostarczać nam informacji. Znajdziemy tu również zdjęcia i pliki video z olimpiady. Można więc uznać, że jest to najlepsza z dostępnych, oficjalnych aplikacji na urządzenia mobilne, która została stworzona z myślą o fanach sportów zimowych.

The Soczi 2014 Results

Podsumowując: Jeśli chcielibyście być na bieżąco z tym co wyczynia się w trakcie Olimpiady Zimowej w Soczi, ale nie macie czasu by spędzić cały dzień przed telewizorem bądź przeszukiwać portale sportowe w poszukiwaniu konkretnego wyniku czy filmiku, który Was interesuje, to warto ściągnąć na telefon jedną z wyżej wymienionych aplikacji i cieszyć się szybkim dostępem do informacji bez względu na to gdzie akurat jesteście. Już wiecie na którą się zdecydujecie?

Zobacz wpisy w podobnym temacie