webownia

Facebook - kwestia budżetu? cz. II

Dodano: 09/12/2013autor

Poniżej zrzut z naszej tablicy:

Facebook Kwestia Budżetu

Transkrypt video:

Cześć wszystkim z tej strony Kajetan z webownia.pl w drugiej części waszej facebookowej przygody.

W drugiej części skupię się na tym, co jeżeli już macie jakikolwiek budżet na reklamę na Facebooku. Czy jest to budżet 100zł-300zł, 300zł-500zł albo 500zł-1000zł . W pierwszej części tłumaczyłem co nie co na temat profilu facebookowego i budżetu 0zł miesięcznie. W tej części skupię się na tym, jeżeli już macie jakikolwiek budżet.

Zaczynając od niewielkiego budżetu 100zł-300zł miesięcznie, jest to niewielki budżet gdyż dziennie wychodzi to od 3zł – 10 zł. Tutaj bardzo ważne jest aby jak najszybciej i najlepiej następowała interakcja użytkownika wobec waszego profilu. Mamy dwie możliwości reklamowania: albo w aktualnościach, albo po prawej stronie. Jeżeli zależy nam na tym, aby użytkownicy przeszli bezpośrednio do nas, możemy się reklamować po prawej stronie w kolumnie na profilu na Facebooku lub w aktualnościach u użytkowników na tablicy – jest taka opcja sponsorowany post. Jeżeli wybierzemy tę opcję, to, jeżeli ktokolwiek kliknie w naszą reklamę, przejdzie do naszej witryny. W takiej opcji koszt będzie dość wysoki gdyż Facebook wysyła użytkownika poza Facebooka.

Kolejną opcją są polubienia witryny i tu znowu mamy opcję z prawej strony, bądź w postach na tablicy może być nasza strona, nasz profil na Facebooku. Dzięki temu, jeżeli użytkownicy w to klikną, polubią nasz profil, to Facebook nas za to skasuje. Tutaj ten koszt jest również stosunkowo wysoki. Najtaniej wychodzi, jeżeli mamy fajny profil na Facebooku i fajnie go prowadzimy, to interakcja wobec naszego postu. Wyświetla się on z prawej strony albo w aktualnościach nasz bieżący post i zostajemy zaksięgowani przez Facebooka poprzez interakcje użytkowników wobec naszego postu. Przeczytanie postu, polubienie zdjęcia, bądź fanpagea, lub też odwiedzenie naszej witryny. To jest bardzo fajna opcja i na niej skupiłbym się mając jakikolwiek budżet.

Jeżeli mamy wielki budżet to skupiałbym się na wszystkich opcjach, ale jeżeli mamy niski budżet skupiłbym się na promowaniu naszych postów i to najlepiej w aktualnościach.

Jeżeli mamy budżet na poziomie 100zł-300zł miesięcznie i założymy, że koszt na interakcję to około 1zł, to możemy się spodziewać miesięcznie od 100-300 interakcji wobec naszego profilu na Facebooku. Jest to stosunkowo wysoki koszt i na pewno docelowy koszt będzie niższy. Ale jak to zrobić? Bardzo ważne, aby nasza reklama i posty były dobrze zbudowane. Wrzucajmy ciekawe, oryginalne zdjęcia, które użytkownikom mogą się podobać. Wrzucajmy bardzo dobre tytuły postów, a także treści wrzucane do postu. To właśnie odpowiada za przyciągnięcie uwagi użytkownika, a dzięki temu przeczytają nasz post, wejdą na naszą stronę i polubią nasz profil. Również promocja filmików z YouTube na naszym profilu na Facebooku cieszy się dużą popularnością i niskim kosztem za promocję. Tak więc nagrajcie ciekawy filmik i po promujcie go troszkę na Facebooku, dzięki czemu użytkownicy wejdą na Youtube i możliwe że was zasubskrybują, skomentują lub polubią wasz filmik bądź udostępnią. Warto, więc nagrywać takie filmiki gdyż koszt promocji ich jest stosunkowo niski.

Przy niskich budżetach ważne jest, aby aktualizować fanpage i pisać informacje przydatne dla użytkownika. Oczywiście tych postów nie może być 10 dziennie, ale 3-4 posty dziennie maksymalnie, ale te posty muszą być ciekawe i przemyślane. Przy tych już nieco większych budżetach warto się zastanowić czy nie skorzystać już z usług agencji. Przykładowo z naszego budżetu zabiorą nam 50zł-100zł, czyli nasz budżet zmniejszy się o 10%, a taka agencja postara się uzyskać dla nas jak najmniejszą wartość za kliknięcie. Również wtedy mamy pewność, że nasza reklama skierowana jest do właściwej grupy docelowej. Przykładowo sprzedając samochody pewnie bardziej będziemy ją kierowali do mężczyzn po 30 roku życia, gdyż pewnie takie osoby najczęściej kupują nowe samochody. Z kolei, jeżeli sprzedajemy traktory to również reklamę będziemy kierowali do mężczyzn, ale z mniejszych miejscowości. Jeżeli będziemy sprzedawali ołówki, komiksy to będziemy uderzali do młodzieży. Dlatego taka agencja nie tylko pomoże nam uzyskać niższy koszt kliknięcia, ale także sprawi, że dany fan przemieni się już w naszego klienta. Będzie stałym użytkownikiem, będzie czytał naszą stronę. Dlatego przy tych nieco większych budżetach warto się zastanowić nad agencją, gdyż koszt będzie tylko nieco większy a dużo lepiej będzie strona prowadzona.

Zobacz wpisy w podobnym temacie