webownia

5 sposobów na pozyskiwanie Bazy Klientów do E-mail Marketingu

Dodano: 29/11/2013autor

Każdy przedsiębiorca czy to taki, który dopiero zaczyna czy taki, który jest już długo na rynku zastanawia się jak pozyskać klientów. W poprzednim wpisie opisałem fajne narzędzie do e-mail marketingu.

Jednak skąd wziąć maile do potencjalnych klientów?

  • Jeżeli posiadamy już własną stronę internetową i zależy nam na bazie mailingowej to warto pomyśleć o zapisach do newslettera na naszej stronie. Może być to jakiś dłuższy formularz tak żebyśmy już coś wiedzieli o tym kliencie. A może to być zwykłe podanie maila. Oczywiście nie jesteśmy zbyt chętni do podawania maila na stronach, więc warto pomyśleć o jakiejś promocji dla tych, którzy zapiszą się do naszego newslettera na przykład 10% zniżki. Dzięki temu mamy maila i prawdopodobnie klienta.
  • Kupienie bazy mailingowej jest na pewno jakimś pomysłem i istnieje wiele portali, na których to możecie sobie kupić maile do klientów. Jednak z tym trzeba bardzo uważać i nie robić tego na allegro, bo po pierwsze nie wiemy czy baza jest dobra i sprawdzona, czy została pozyskana legalnie i czy rzeczywiście trafi do naszej grupy docelowej.
  • Dużo lepszym pomysłem jest wysłanie mailingu do potencjalnych klientów z jakiegoś portalu tematycznego. Przykładowo, jeżeli sprzedajemy komputery to warto by było skontaktować się z jakimś forum tematycznym i im zlecić wysyłkę maili. Warto również skontaktować się z dużymi portalami jak onet czy wp, które za stosunkowo niewielkie pieniądze wysyłają maile za was i do konkretnej grupy. Dzięki temu na pewno nie wyrzucicie pieniędzy w błoto
  • Chcąc reklamować się regionalnie i nie mając pieniędzy warto pomyśleć o portalach regionalnych. Sprzedając sprzęt dla elektryków warto na takim lokalnym portalu poszukać elektryków, którzy się ogłaszają i wysłać do nich maila. Oczywiście pozyskanie takiej bazy jest żmudne, ale z drugiej strony dobrze napisany mail do pojedynczej nawet osoby może przynieść świetny rezultat. Warto na pewno wtedy skupić się na dopracowaniu detali takiego maila.
  • Kolejnych klientów można szukać w ogólnopolskiej bazie przedsiębiorców : https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/ceidg.public.ui/Search.aspx tutaj nie tylko znajdziemy konkretne branże ale także województwo czy miasto. Dzięki temu dotrzemy do konkretnych osób. I oczywiście część naszych maili wpadnie w spam, ale część na pewno trafi i możliwe, że jeżeli nie dzisiaj to kiedyś staną się oni naszymi klientami. Dodatkowo możemy im również wysłać zwykły list.
Baza CEIDG

Mam nadzieję, że tych 5 porad wam pomoże poszerzyć waszą bazę klientów.

Zobacz wpisy w podobnym temacie