webownia

Jak być widocznym na mapach google?

Dodano: 06/11/2013autor

Dzisiaj coraz więcej osób korzysta z map google, to jest fakt. A czym to jest spowodowane? Dostępnością.

Dzisiaj większość z nas ma smartfony, na których to dostajemy nawigację dzięki darmowym mapom google. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób możemy nie tylko sprawnie dotrzeć do naszego docelowego miejsca, ale także znaleźć wiele przydatnych rzeczy.

Do tej pory, szukając w pobliżu apteki, byłem zdany na internet i potem ewentualnie mapy google. Teraz wyszukiwarka coraz więcej rzeczy „sama” znajduję, lecz nie zawsze. Dlatego bardzo ważne jest abyśmy nasz biznes nie zależnie od tego, czym się zajmujemy umieścili na mapie google. Przykładowo jak zepsuje mi się samochód to skorzystam z map google żeby znaleźć najbliższego mechanika, kiedy szukam prezentu dla znajomego, a jestem w pobliżu jego mieszkania znowu skorzystam z map google, jestem przed żony pracą i zapomniałem o rocznicy, to co robię? Szukam kwiaciarni na mapach google. Tak więc, jeżeli nie ma Cię na mapie to tracisz potencjalnych klientów.

Aby sprawdzić czy jesteś na mapach google wejdź na stronę google.pl i w prawym górnym rogu koło opcji zaloguj masz kratkę, w którą należy kliknąć. Po rozwinięciu listy pokażą Ci się mapy google. Możesz również w wyszukiwarkę wpisać mapy google i kliknąć pierwszy link. Kiedy przeszedłeś już dalej wpisz nazwę swojej firmy. Przykładowo wpisując „webownia” znajdziesz nas oznaczonych na mapie, ale także pokażą Ci się podstawowe informację jak adres, numer telefonu, strona internetową a także opinie. Dzięki temu klient bez problemu do nas trafi, a wiadomo, że jeżeli nie jesteśmy z okolicy to taka nawigacja może nam się bardzo przydać.

Mapa Google Przykład

Jeżeli jednak twojej firmy nie ma na mapie google oto kilka prostych kroków jak się dodać:

  • Po lewej stronie obok mamy opcję "Umieść swoją firmę w serwisie mapy google”
  • Musimy zalogować się na naszego gmaila, jeżeli takowego nie posiadamy to najpierw musimy go założyć
  • Po zalogowaniu się musimy zaakceptować regulamin
  • Na mapie pojawi nam się wyszukiwarka, w którą wpisujemy nazwę naszej firmy. Jak już wcześniej sprawdziliśmy nie ma naszej firmy na mapach, dlatego też z listy rozwijanej wybieramy opcję „Nie, to nie są moje firmy – Chce utworzyć wizytówkę swojej firmy”
  • Wypełniamy wszystkie pola takie jak: nazwa firmy, dokładny adres, telefon i kategorię
  • Teraz musimy zweryfikować nasz adres przy użyciu kartki pocztowej. Najpóźniej w ciągu dwóch tygodni na adres naszej firmy dostaniemy kartkę z pinem, który będziemy musieli wpisać, aby nasza firma znalazła się na mapach google.
  • Po zatwierdzeniu chęci otrzymania pocztówki przejdziemy do naszej wizytówki. Tutaj możemy uzupełnić parę danych jak: opis firmy, godziny otwarcia, zdjęcia
  • Po otrzymaniu pocztówki logujemy się na nasze konto gmailowe i przechodzimy do map. Wpisujemy tutaj nasz pin. I już nasza witryna po paru godzinach jest na mapach

Teraz każdy klient może nas znaleźć a my nawet nie posiadając własnej witryny internetowej możemy dotrzeć do potencjalnych klientów. Możemy również skorzystać z uproszczonej metody reklamowania się, czyli adwords express, ale o tym więcej w kolejnym artykule.

Zobacz wpisy w podobnym temacie