webownia

Marketing internetowy w świecie - reklama

Dodano: 17/02/2014autor

Poniżej zrzut z naszej tablicy:

Marketing Internetowy w Świecie - Reklama

Transkrypt video:

Cześć wszystkim z tej strony Kajetan, z Webownia.pl. Dzisiaj obiecana trzecia część filmiku, w której będę opowiadał o reklamie w marketingu internetowym na świecie.

W każdym kraju wszystko działa mniej więcej podobnie, dlatego można wyróżnić kilka celów, na które można kierować swoje działania, aby rozreklamować domenę, subdomenę, podstronę czy Wasz nowy profil. Możemy skupić się na społeczności, blogach, forach, katalogach oraz portalach lokalnych.

Kiedy planujemy założyć profil na portalu społecznościowym (to niekoniecznie musi być Facebook, to może być Twitter, Instagram czy Pinterest), w pierwszej kolejności musimy dowiedzieć się jaki portal jest w naszym kraju najpopularniejszy. Na takich portalach społecznościowych zazwyczaj można wykupić reklamy, dzięki czemu możemy w łatwy sposób dotrzeć do naszych klientów i powiększyć ich bazę. Dodatkowo możemy wrzucać interesujące treści, które będą udostępniane, lajkowane itd., dzięki czemu możemy dotrzeć do szerszej grupy zróżnicowanych narodowościowo odbiorców. A także możemy mieć znajomych w naszej społeczności, którzy lubią i śledzą nasz profil/markę oraz to co wrzucamy, udostępniają umieszczane przez nas treści i tym samym promują nas dalej.

Kolejną kategorią są blogi. Jeśli posiadamy ciekawy produkt i chcemy bardziej go rozpowszechnić to możemy wykorzystać do tego blogerów i poprosić ich o napisanie na swoim blogu tzw. postu sponsorowanego. Można również wykupić reklamę na czyimś blogu dla naszego produktu. Ważne aby blog był tematycznie związany z reklamowanym produktem. Możemy również umożliwić blogerowi wypróbowanie naszego produktu w zamian za napisanie rzetelnej recenzji. Jak również można poszukać blogów na których już wywiązała się dyskusja na temat naszego produktu i dzięki temu możemy się do niej dołączyć i polemizować z użytkownikami bądź próbować przenieść daną dyskusję do naszego profilu społecznościowego czy na naszą stronę. Dzięki takim działaniom powiększamy szansę na to, że ktoś zakupi nasz produkt. Blogi oferują dużo ciekawych opcji na reklamę naszego produktu.

Kolejną kategorią są fora, gdzie zazwyczaj są to, podobnie jak w przypadku blogów, fora tematyczne, gdzie również istnieje możliwość wykupienia reklamy w postaci bannera umieszczanego w różnych częściach strony. Można również obserwować, bądź nawet samemu wywołać dyskusję na dany temat, aby dać ludziom szansę wypowiedzenia się na temat naszego produktu.

Kolejną opcją są katalogi firm, które głównie służą do pozyskania linku. W niektórych krajach są bardzo popularne i umożliwiają pozyskanie ruchu. Katalogi stanowią przykład czystej reklamy, tutaj możliwości są dość ograniczone.

Ostatnią opcją są portale lokalne, jak chociażby trojmiasto.pl. Charakteryzują się one bardzo dużą docieralnością. Na takim portalu istnieje możliwość wykupienia artykułu sponsorowanego dotyczący oferowanej przez nas usługi czy produktu. Można także wykorzystać taki portal do zaproszenia pracującym nad nim dziennikarzy na otwarcie nowej restauracji czy sklepu, aby przyszli, spróbowali, sprawdzili co zwiększa szansę, że napiszą na nasz temat artykuł bez konieczności płacenia za to. Także na portalach lokalnych istnieje możliwość wykupienia reklamy, która dotrze do dość dużej liczby osób, lecz nie wiadomo czy będzie to grupa związana z danym tematem.

Mam nadzieję, że w skrócie udało mi się przedstawić parę najważniejszych opcji, co ułatwi Wam zbudowanie strategii reklamowania Waszego portalu za granicą. Dziękuję za uwagę. Pozdrawiam i do zobaczenia następnym razem.

Zobacz wpisy w podobnym temacie