webownia

Czym jest spamowanie i do czego prowadzi

Dodano: 12/11/2013autor

Poniżej zrzut z naszej tablicy:

Bądź zwycięzcą nie spamuj

Transkrypt video:

Cześć wszystkim, dzisiaj opowiem co nieco na temat spamu. Jeżeli wejdziecie sobie w Google i wpiszecie „spam” wyjdzie wam artykuł na Wikipedii, że jest to najczęściej spamowanie Waszej skrzynki elektronicznej, czyli waszego popularnego maila.

Zastanówmy się teraz nad taka sytuacją. Jest poniedziałek wstajecie z rana i zastanawiacie się, „kim jestem”. Mam nadzieję, że odpowiedź na to brzmi „jestem zwycięzcą”. Przychodzicie do pracy, odpalacie skrzynkę mailową i nagle widzicie dostaliście 30 maili. Wow, cieszycie się, gdyż mogą to być potencjalni klienci/kontrahenci, jakieś nowe zlecenia lub jakieś zapytania dotyczące oferty. Okazuje się, że jeden z maili jest od żony, mówiący, iż macie kupić po pracy mleko, zaś drugi od syna, że nie wróci prosto ze szkoły, bo zostaje u kumpli. 28 Pozostałych maili jest to czysty najpiękniejszy spam. Spamuje was allegro, spamuje Was groupon, kupon, wszyscy was spamują i myślą, że to jest fajne, że Wy tego chcecie, że Wy to będziecie czytali. Oczywiście masowo kasujecie te wiadomości, jesteście tylko rozjuszeni na początek dnia.

Nagle wśród maili czytacie „Nie spamuj mojego forum”, „Stop spamerom. Mamy tego dość”. Otwierasz tego maila i czytasz go. Okazuje się, że napisał do Ciebie wkurzony administrator forum, że spamujesz jego forum, a ty przecież o niczym nie wiesz. Nie umieszczałeś linka na tym forum. Postawcie się w sytuacji administratora forum, gdzie dostawalibyście miliony takich maili spamerskich jak wy otrzymujecie, z programów, które starają się umieścić post na danym forum żeby dostać linka do waszej strony. Okazuje się, że agencja, którą zatrudniliście używa właśnie takich oprogramowani i spamuje różne fora na całym świecie. Dostajecie linki z forum arabskich, rosyjskich czy angielskich. A jesteście lokalnym przedsiębiorcą, który nie sprzedaje nic do Rosji, krajów arabskich czy ameryki, a jednak linki prowadzą do waszej strony i nagle okazuje się, że wy spamujecie cały internet.

Bardzo często jest też możliwe, że firma, która spamuje za Was robi to nie profesjonalnie i przez to otrzymujecie takie nie przyjemne maile. Przez co Wasza marka traci trochę na wartości, jak również szukając waszej branży czy waszej firmy nagle nad wami wyskakują jakieś posty rosyjskie. Dziwicie się, o co chodzi. Oczywiście dzwonicie do tej agencji ona mówi, że wszystko jest w porządku, że tak powinno być, że za jakiś czas to zniknie, że mają zgodę administratora forum. Nie, nie mają zgody, my też mamy parę forów i bardzo nas to denerwuje, kiedy codziennie musimy tonę spamu kasować. Oczywiście mamy filtry antyspamowe, staramy się z tym walczyć z automatu. Jednak nie zawsze to się udaje. Ty, jako użytkownik wchodzisz na dane forum, jest ciekawa dyskusja i czytasz sobie wątki, nagle w pewnym momencie okazuje się, że w wątku o samochodach po Polsku prowadzonym jest jakiś wpis po rosyjsku tylko z linkiem. Czy Ciebie to nie denerwuje? Nas to bardzo denerwuje, denerwuje to administratorów forów, denerwuje to użytkowników a także może zaszkodzić twojej marce w internecie. Na pewno nic na tym nie zyskasz.

Tak więc, jeżeli otrzymasz takiego maila o nie spamowaniu, koniecznie napisz do administratora forum, co możesz zrobić? Skąd to się wzięło, jeżeli nie wiesz? Koniecznie skontaktuj się z agencją, która dla Ciebie pozycjonuje i staraj się to z nią wyjaśnić. Oczywiście będą używali różnych wymówek, ale najprawdopodobniej zrobili to oni i należy z nich zrezygnować. Pamiętaj o tym nikt nie lubi dostawać spamu. Ty też tego nie lubisz. Nie lubisz jak Ci spamują maila, jak Ci spamują skrzynkę pocztową. Dzięki wszystkim, na razie.

Zobacz wpisy w podobnym temacie