webownia

Darmowe sklepy internetowe - na co zwracać uwagę

Dodano: 21/01/2014autor

Decydując się na sklep internetowy będziemy musieli zdecydować o tym jaki rodzaj sklepu wybrać.

Chodzi tutaj oczywiście o skrypt, który będzie motorem całej naszej sprzedaży w sieci. Do wyboru mamy naprawdę sporo propozycji, a każda z nich ma swoje wady i zalety. Poniżej przedstawię kilka sklepów internetowych.

1 Prestashop

Ciekawy, dość prosty w obsłudze i jednocześnie mocno rozbudowany skrypt. Oprócz podstawowych funkcji, posiada mnóstwo wtyczek, które czynią sklep bardziej atrakcyjnym. Instalacja i wdrożenie na bazie domyślnego szablonu zajmują kilkanaście minut. Sklep posiada duże wsparcie ze strony internautów, co może mieć znaczenie w trakcie jego użytkowania. Oczywiście skrypt występuję również w języku polskim.

Prestashop Prestashop Przykład

2. OsCommerce

Jeden z najpopularniejszych sklepów internetowych. Na rynku już kilkanaście lat, więc pomoc ze strony innych użytkowników może być spora. W ostatnim czasie stracił na popularności, ale z uwagi na staż utrzymuje swoją pozycję wśród liderów. Oczywiście dostępny w języku polskim.

osCommerce

3. OpenCart

Przejrzysty sklep internetowy, nie tylko dla użytkownika czy sprzedawcy, ale także dla programistów. Duże możliwości konfiguracyjne, nie wymagające zbyt dużego doświadczenia, czynią skrypt bardzo atrakcyjnym zarówno dla webmasterów jak i dla użytkowników końcowych. Nie jest tak rozbudowaną aplikacją jak choćby Prestashop, więc przed wyborem, należy dobrze poddać analizie naszą przyszłą sprzedaż. W przypadku standardowej sprzedaży w zupełności wystarczy.

OpenCart

Oczywiście skryptów jest znacznie więcej. Opisanie wszystkich to materiał na bardzo solidny artykuł, a nawet e-book o sklepach sieciowych. Wybór z pewnością w dużej mierze będzie zależny od umiejętności webmastera, któremu zlecimy wdrożenie aplikacji i stworzenie layoutu. Dobrze jednak jest wcześniej zastanowić się nad naszymi potrzebami. Może się bowiem okazać, że w naszym sklepie będziemy sprzedawać niewielką ilość produktów, ale o bardzo rozbudowanych parametrach, których konfiguracja wpływa na cenę. Nie wszystkie sklepy obsługują taką funkcjonalność. Wybór zatem nie musi wcale zależeć od opinii jakie posiada skrypt, ale od jego możliwości. W gruncie rzeczy większość popularnych sklepów to dobre skrypty, których odpowiednie dopasowanie do naszych potrzeb spowoduje, że będziemy zadowoleni. Ważne jest aby sklep miał jak najwięcej potrzebnych nam funkcji. Dopisywanie samodzielnie modułów, jest możliwe, ale będzie dla nas dodatkowym kosztem. Dogłębna analiza przed przygotowaniem sklepu pozwoli nam uniknąć tego problemu.

Zobacz wpisy w podobnym temacie