webownia

Na czym postawić stronę internetową

Dodano: 10/02/2014autor

Poniżej zrzut z naszej tablicy:

Na czym postawić stronę

Transkrypt video:

Witam, dzisiaj opowiem Wam o tym na czym postawić stronę internetową. Jeżeli chcecie postawić swoją stronę internetową, przyjdzie Wam odpowiedzieć na pytanie: w jaki sposób ją postawić?

Jeżeli zlecicie to zadanie jakiejś agencji to prawdopodobnie webmaster zadecyduje za Was ale dobrze jest mieć jakąś wiedzę na ten temat.

Mamy w zasadzie takie dwie najbardziej popularne możliwości. Pierwsza to jest strona dedykowana, a druga to jest oprogramowanie na którym możemy stawiać stronę. Jeżeli chodzi o stronę dedykowaną to charakteryzuje się ona indywidualnymi rozwiązaniami tzn. wszystkie rozwiązania na stronie będą napisane specjalnie dla nas i w pełni spełnią nasze oczekiwania. Jeśli chodzi o koszt to jest on dosyć wysoki w stosunku do takiego oprogramowania. Natomiast nie zawsze tak musi być, ale o tym za chwilę. Na pewno zaletą jest dobra optymalizacja, bo już tworząc stronę, tworząc ją od podstaw możemy ją przygotować tak, żeby była dobrze odczytywana przez roboty sieciowe. Wiąże się to z dobrym kodem strony, ten kod będzie napisany tak, że roboty będą ją bardzo szybko indeksować.

Jeśli chodzi o oprogramowanie dla stron to tutaj wymieniłem takie dwa moim zdaniem najpopularniejsze, to jest Wordpress i Joomla, choć jest jeszcze wiele innych, też popularnych rozwiązań. Czym one się charakteryzują? Tutaj mamy standardowe rozwiązania, bo jest to już jakiś gotowy skrypt. Dobre zaplecze, chodzi mi tutaj głównie o CMS, czyli system zarządzania treścią, jest on tutaj gotowy, po zainstalowaniu mamy dostęp do tego CMS’a i możemy zarządzać całą naszą stroną. Duże możliwości - jest bardzo dużo wtyczek, zwłaszcza do tych najpopularniejszych oprogramowań, które pozwalają urozmaicić naszą stronę i wprowadzić nowe funkcjonalności do tej strony. Koszt jest stosunkowo nieduży, gdyż prace programisty ograniczają się do minimum. W zasadzie webmaster musi stworzyć indywidualny layout i to wszystko, bo całe to zaplecze, całe oprogramowanie jest już gotowe. Natomiast problemem może być optymalizacja, bo dostajemy gotowy kod, jeżeli chcemy sobie przygotować w jakiś specjalny sposób ten nasz kod, żeby strona była lepiej indeksowana, no to możemy mieć z tym problem, dlatego pod względem optymalizacji nie jest to rozwiązanie najlepsze.

Teraz wróćmy do tych kosztów, bo rzeczywiście tutaj ten koszt jest niższy niż na stronie dedykowanej, ale agencje, które tworzą strony bardzo często korzystają ze swoich rozwiązań, które zostały kiedyś napisane i później są powielane, przez co ten koszt być może się zmniejsza z czasem. Także wcale taka dedykowana strona nie musi być dużo droższa. Osobiście uważam, że to rozwiązanie jest dużo lepsze, dlatego gdyż w późniejszym czasie, kiedy będziemy prowadzić marketing internetowy, kiedy będziemy optymalizować stronę, to tu będziemy mieć dużo więcej możliwości niż w przypadku takiego oprogramowania gotowego. Na dzisiaj to wszystko. Dziękuję.

Zobacz wpisy w podobnym temacie