webownia

Hosting WWW - płatny czy darmowy

Dodano: 04/11/2013autor

Poniżej zrzut z naszej tablicy:

hosting stron

Transkrypt video:

Cześć z tej strony Paweł z webownia.pl i dzisiaj opowiem Wam o hostingu www. Hosting stron jest zmorą przedsiębiorców, którzy zakładają swoją nową stronę, dlatego, gdyż najczęściej to właśnie na ich głowie jest wybór tego hostingu.

Ponieważ nie mają pojęcia w jaki sposób budować strony internetowe, to muszą kierować się pewnymi kryteriami, najczęściej kierują się ceną, wybierając hosting albo bardzo tani, albo hosting darmowy, bo takie oferty również dostępne są w internecie. Nie jest to niestety dobry wybór jeżeli chodzi o hosting darmowy, dlatego gdyż, jeśli myślimy na poważnie o marketingu internetowym, to musimy być świadomi pewnych zagrożeń. Inwestorom wydaje się bardzo często, że wybierając hosting darmowy, zupełnie nic nie ryzykują, dlatego bo, nawet jeśli on się nie sprawdzi, zawsze będzie można go zmienić. Nie jest tak do końca, jeśli wybierzemy hosting darmowy i coś pójdzie nie tak, może nas to bardzo dużo kosztować jeśli chodzi właśnie o marketing internetowy.

Wypisałem tutaj kilka zagrożeń związanych właśnie z hostingiem darmowym. Po pierwsze reklamy. Jeśli postawimy już taką stronę na takim hostingu jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że reklamy będą wyświetlać się na naszej stronie. Wiadomo, hosting nic nie kosztuje w związku z tym firma, która daje nam taką ofertę musi na czymś zarabiać. Zarabia właśnie na reklamach. Niestety bardzo często są to reklamy powiązane z nasza branżą czyli reklamy konkurencji, które będą odciągać naszych klientów, klientów naszej firmy na korzyść firm konkurencyjnych.

Kolejną ważną sprawą jest miejsce na dysku. Jest ono bardzo często mocno ograniczone i przez to nasza strona może nie zmieścić się na takim serwerze i będzie to rodziło pewne problemy. Kolejna bardzo istotną rzeczą jest ograniczenie baz danych. Ograniczenie baz danych polega na tym, że albo tych baz danych nie ma w ogóle, albo jeśli są, to również mają ograniczony rozmiar. I teraz tak, jeśli prowadzimy kampanie marketingową, to bardzo często wrzucamy dużo tekstów, jakieś artykuły, jakieś posty na bloga, i z czasem ta baza danych urasta nam do jakiś większych rozmiarów i tego miejsca może nam brakować.

Innym problemem jest ograniczony transfer. Transfer jest to zużycie na naszym serwerze, które postępuje wraz z odwiedzinami. Jeżeli będziemy mieć dużo odwiedzin to ten transfer będzie nam wzrastał, jeśli jest on mocno ograniczony to w pewnym momencie nasza strona może zostać zablokowana.

Kolejną, również bardzo ważna sprawą dla firm jest liczba kont pocztowych. Może, choć oczywiście nie musi, ale może ona być ograniczona na takim darmowych hostingu, a jak wiadomo, jeśli firma jest, nawet niekoniecznie jakaś bardzo duża, ale troszeczkę większa, będzie potrzebowała tych kont dużo więcej niż np. jedno.

Kolejnym ograniczeniem jest ograniczenie zamieszczania niektórych typów plików. Można wyczytać w regulaminie takiego darmowego hostingu, że nie ma możliwości np. zamieszczania plików filmowych, plików mp3. Oczywiście nie dla każdego będzie to problemem, ale może się okazać, że będziemy mieli potrzebę zamieszczenia jakiegoś video.

Takim jeszcze bardzo ważnym problemem jest sprzedaż naszych danych osobowych. Bardzo często rejestrując konto na darmowym hostingu podajemy nasze dane osobowe, nasze zainteresowania, na podstawie których budowana jest baza danych, i z tej bazy danych wysyłane są później reklamy, jakiś mailing.

Jeśli chodzi o płatny hosting to rozwiązuje on część tych problemów, choć oczywiście nie zawsze. Dobór płatnego hostingu nie jest prosty, natomiast można skorzystać z porad internautów, wyszukać opinii na temat danej oferty i na tej podstawie dokonać wyboru.

Jeśli chodzi o płatny hosting to taką cechą podstawową jest oczywiście cena, na która będziemy zwracać uwagę. Jak się okazuje nie są to jakieś bardzo duże koszty, chyba, że myślimy np. o serwerze dedykowanym, ale dla większości stron firmowych, wizytówek, zwykły hosting www, wystarczy i serwer dedykowany jest trochę na wyrost. Cena waha się w zasadzie od kilkunasty do kilkudziesięciu złotych miesięcznie i za ta kwotę możemy otrzymać dobry hosting, w dobrych parametrach. Ponadto dostajemy jeszcze również support. Zawsze jeśli coś jest nie tak, możemy zgłosić się do administratora serwera i prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu. Ten support nie zawsze działa idealnie, ale jeśli wybierzemy hosting, który ma dobre opinie, powinno być dobrze. Miejsce na dysku jest również ograniczone, tak jak w darmowym hostingu, ale tego miejsca jest więcej. Poza tym, w trakcie korzystania z danego pakietu, jak strona już funkcjonuje, można dokupić to miejsce na dysku. Podobnie jest z transferem, jest on również ograniczony, ale również można go zwiększyć, bez większych problemów. Bazy danych nie maja już ograniczeń co do wielkości, choć oczywiście może być inaczej, ale z reguły bazy danych są nieograniczone, mogą mieć ograniczenia co do ilości baz danych, z tym, że do jednej strony jedna baza danych wystarczy w zupełności. I to co najważniejsze to brak reklam.

Teraz tak, jeśli na poważnie myślicie o marketingu sieciowym to warto zainwestować, w sumie wcale nieduże pieniądze, w płatny hosting. Na dzisiaj to wszystko. Dziękuję.

Zobacz wpisy w podobnym temacie