webownia

Dbaj o szczegóły na swojej stronie

Dodano: 20/12/2013autor

Prowadzenie strony internetowej to nie tylko jej rozwój ale także monitorowanie na bieżąco.

Witryna, na której reklamujemy nasze produkty lub usługi musi być w pełni funkcjonalna, a treść na niej zawarta atrakcyjna, bezbłędna i nie wzbudzająca podejrzliwości w stosunku do naszej marki.

Kwestie techniczne

Z technicznego punktu widzenia powinniśmy sprawdzać czy wszystko działa jak należy. Nie ma nic bardziej irytującego czyż nie działająca, lub działająca źle funkcja na stronie internetowej. Użytkownik może szybko się zrazić do witryny, na której coś szwankuje. Zdarza się to dość często. Strona to kod, czasami bardzo obszerny, zamieszczony na wielu plikach. Trudno jest uniknąć błędów programistycznych, które spowodują, że na naszej stronie coś się popsuje.

Przed opublikowaniem lub rozreklamowaniem strony internetowej warto sprawdzić, czy wszystko jest ok. Nie można tutaj w 100% zaufać webmasterowi choćby dlatego, że ma on zupełnie inne podejście do swojego projektu. Najlepszym sposobem jest zlecenie testowania witryny osobom trzecim, które nie miały udziału w procesie przygotowawczym i które trzeźwym okiem ocenią co jest dobrze, a co należy poprawić. Często bowiem okazuje się, że to co nam wydaje się atrakcyjne, dla zwykłego internauty jest najzwyczajniej w świecie niezrozumiałe. Użytkownik, który przejdzie na naszą stronę z jakiejś reklamy, czy profilu na Facebooku nie będzie znał tak dobrze produktu jak my i nie będzie wiedział jaki zamysł przyświecał nam, czy webmasterowi podczas projektowania witryny. Na obszernych stronach testowanie może zająć sporo czasu, ale warto ten czas poświęcić.

Kwestie merytoryczne

Treść na naszej stronie powinna być przygotowana w odpowiedni sposób. Oczywiście nie powinna zawierać błędów, a komunikat, który przekazujemy odbiorcom powinien być jasny, czytelny i przekazany tak, aby zachęcić do zakupu lub skorzystania z usługi. Jeżeli nasza strona zmusza do jakiegoś rodzaju interakcji ze strony użytkowników czy to w formie komentarzy, czy też postów na forum, to musimy poświęcić sporo czasu, aby utrzymać takie wpisy w jakimś porządku.

Należy koniecznie zadbać o to, by wpisy nie podważały naszej wiarygodności jako firmy. Internet jest dość anonimowy i z pewnością znajdą się tacy internauci, którzy z czystej złośliwości będę wypisywać negatywne komentarze o naszej marce. Innym problem jest spam, czyli publikowanie treść przez roboty sieciowe. Takie wpisy są często bezsensu, a nie nierzadko w innym języku. Nagminnie zdarza się publikowanie w języku rosyjskim.

Witrynę można zabezpieczyć technicznie przed takimi wpisami, ale żadne zabezpieczenie nie będzie działało w 100% dobrze. Warto mieć na wszystko oko i korygować lub usuwać nieodpowiednie wpisy.

Takie prowadzenie strony pozwoli nam zabezpieczyć się przed problemami, które w konsekwencji mogą wpłynąć na nasze zyski. Nie możemy tego zaniedbać. Systematyczne sprawdzanie strony nie zajmuje aż tak dużo czasu i warto wpisać je w swój kalendarz codziennych zajęć.

Zobacz wpisy w podobnym temacie