webownia

Prowadzenie strony - blogi, fora, aktualności

Dodano: 13/01/2014autor

Poniżej zrzut z naszej tablicy:

Transkrypt video:

Cześć, z tej strony Paweł z webownia.pl i dzisiaj opowiem Wam o prowadzeniu stron internetowych.

Jeśli mamy już swoja stronę internetową to warto byłoby się zastanowić w jaki sposób będziemy ją prowadzić. Prowadzenie stron internetowych dla marketingu ma bardzo duże znaczenie. Marketing internetowy w ogóle nie toleruje stron statycznych, na których nic się nie dzieje, choć można by pewnie znaleźć jakieś przykłady stron na których od lat nic się nie zmienia i mają one wysokie pozycje i cały czas maja dużą liczbę odwiedzin. Takich stron jest niewiele i raczej nie możemy liczyć na to, że naszą stronę spotka taki szczęśliwy los. Dlatego musimy skupić się na prowadzeniu strony internetowej zaraz po jej utworzeniu.

Prowadzenie stron internetowych może przybierać różne formy. Ja tutaj, pod tytułem wypisałem kilka takich form, to mogą być blogi, fora, aktualności albo inne. Prowadzenie strony internetowej ma znaczenie zarówno dla Google, czyli dla pozycjonowania, jaki dla użytkowników. Podstawą na stronie internetowej zawsze jest treść. Google bardzo lubi treść. roboty sieciowe pochłaniają tą treść i zwracają na nią bardzo uwagę, ale również użytkownicy zwracają uwagę na treść. Jeśli ta treść będzie ciekawa, to użytkownicy chętniej wrócą na naszą stronę, to jest raz, dwa polecą ta stronę innym użytkownikom, przez co pozyskamy zupełnie nowych użytkowników. Oczywiście, jeśli ta treść będzie odpowiednio skomponowana i odpowiednie materiały będą zamieszczone na stronie, to taki użytkownik być może przekonwertuje się na naszego klienta.

Jeśli chodzi o generowanie treści to takim najpopularniejszym sposobem jest właśnie blog internetowy, prowadzony równolegle ze stroną. Taki blog może mieć różna formę, wszystko zależy od tego w jakiej branży się obracamy. Jeżeli na przykład jest to branża odzieżowa no to wtedy możemy na tym blogu promować najnowsze trendy czy najnowsze kolekcje, dzięki temu użytkownicy zainteresowani modą będą wchodzić na naszego bloga, a później z tego bloga przez odpowiedni system linków będą odwiedzać nasz sklep i być może robić zakupy. Oprócz prowadzenia strony ważne jest również prowadzenie profili na portalach społecznościowych. To ma być taki łącznik między użytkownikami a naszą stroną. Naszym celem jest przyciągnięcie jak największej liczby internautów na naszą stronę, dlatego te profile powinny publikować jakieś ciekawostki, promocje, atrakcyjne treści, dzięki temu pojawią się przejścia z tych profili do naszej strony internetowej.

Prowadzenie strony internetowej nie jest łatwe, ale da się to zrobić, najlepiej zaraz po zakończeniu prac na stroną, albo jeszcze w trakcie pracy, przygotować sobie odpowiedni plan, dlatego gdyż bardzo istotna w prowadzeniu strony jest systematyka. Systematyczność w prowadzeniu strony ma bardzo duże znaczenie, tą treść możemy generować bardzo często lub rzadziej, wszystkie zależy od branży w jakiej się obracamy. Istotne jest to, żeby tego nie zaniedbać i skupić właśnie na pozyskiwaniu tej treści. Na dzisiaj to wszystko. Dziękuję.

Zobacz wpisy w podobnym temacie