webownia

Sklepy internetowe- rozwiązania

Dodano: 27/01/2014autor

Poniżej zrzut z naszej tablicy:

Sklepy Internetowe Rozwiązania

Transkrypt video:

Cześć z tej strony Paweł z webownia.pl i dzisiaj opowiem Wam o sklepach internetowych.

Jeśli zamierzacie otworzyć swój własny sklep internetowy to staniecie przed wyborem skryptu, który ten sklep będzie obsługiwał. I macie tutaj takie dwie drogi: pierwsza to jest zlecić wykonanie takiego sklepu jakiejś agencji, lub druga droga, to jest zakupienie gotowego sklepu na jakiejś platformie internetowej. Jeśli chodzi o tą pierwszą drogę to mamy tutaj takie dwa rozwiązania, pierwszy to jest sklep dedykowany, a drugie rozwiązanie to jest darmowy skrypt sklepu. Opowiem teraz pokrótce o tych dwóch rozwiązaniach.

Jeśli chodzi o dedykowany sklep to jest to bardzo dobre rozwiązanie, dlatego gdyż wszystkie funkcjonalności tego sklepu zostaną napisane specjalnie dla nas i to powinno zaspokoić w pełni nasze potrzeby. Wadą z pewnością tego rozwiązania jest bardzo długi czas wykonania i wysoki koszt, dlatego gdyż skrypt jest pisany od początku do końca przez programistów specjalnie dla nas, co oczywiście generuje bardzo duże koszty. Oczywiście jest to koszt jednorazowy, czyli zapłacimy raz dużą kwotę na początku, a później już płacić nie musimy. W ramach takiego dedykowanego sklepu na pewno otrzymamy też dedykowany layout, co akurat w przypadku marketingu internetowego, później prowadzonego dla tego sklepu, ma bardzo duże znaczenie. Kolejnym rozwiązaniem jest darmowy skrypt. Darmowych skryptów jest bardzo dużo. Pobiera się je z internetu i instaluje się je na serwerze. Taki zainstalowany skrypt już działa i może funkcjonować jako pełnosprawny sklep. W takim darmowym skrypcie mamy standardowe rozwiązania, które w większości przypadków wystarczą. Mamy pełno wtyczek, które możemy doinstalować do tego sklepu, żeby zwiększyć jego funkcjonalność. Czas realizacji jest stosunkowo krótki, na pewno krótszy niż w przypadku sklepu dedykowanego. Cena jest dosyć atrakcyjna, chodzi tutaj o stosunek kosztu do jakości. Również tutaj powinniśmy otrzymać indywidualny layout, jeśli zlecimy stworzenie takiego sklepu jakiejś agencji. Tutaj również darmowy skrypt charakteryzuje się jednorazowym kosztem. Ten koszt obejmuje dostosowanie takiego skryptu do naszych potrzeb. Wdrożenie jakichś dodatkowych funkcjonalności, instalację wtyczek i stworzenie tego indywidualnego layoutu.

Teraz ta trzecia opcja, czyli platforma internetowa, to jest taka opcja, w której możemy założyć sklep bez udziału programisty, bez udziału webmastera. Polega to na tym, że rejestrujemy konto na jakiejś platformie internetowej, która oferuje zakładanie sklepu i za określona kwotę otrzymujemy gotowy, w pełni funkcjonalny sklep. Zaletą , zwłaszcza dla początkujących jest niski koszt początkowy, dlatego gdyż te platformy internetowe charakteryzują się kosztami cyklicznymi, jakimś abonamentem, który płaci się rocznie lub miesięcznie, najczęściej jest to abonament miesięczny, kilkadziesiąt złotych, dajmy na to 50 zł. i co miesiąc płacimy abonament, dzięki czemu nasz sklep jest utrzymywany na serwerach firmy, która te sklepy oferuje. Zaletą jest też szybki start, bo kilka kliknięć, wypełnienie formularza i w zasadzie sklep może ruszać. Natomiast wadą jest to, że wszystkie dodatkowe opcje są dodatkowo płatne, między innymi właśnie indywidualny layout, czyli rzecz bardzo ważna, jest płatny osobno, trzeba za to zapłacić i to często nie małe pieniądze. Dodatkowo te koszty wychodzą dużo wyższe, bo musimy płacić ten abonament, no to po kilku miesiącach wyjdzie nam więcej niż te dwa rozwiązania.

Teraz, które z tych z tych rozwiązań wybrać. Osobiście uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest darmowy skrypt. Jest on w atrakcyjnej cenie, można go dosyć dobrze dostosować do potrzeb klienta. W miarę łatwo można taki skrypt zoptymalizować pod kątem wyszukiwarek, co ma znaczenie dla pozycjonowania i dla późniejszego marketingu internetowego. Dlatego ten darmowy skrypt wydaje mi się najlepszy. Sklep dedykowany jest również dobry ale jest dosyć drogi i jest to trochę rozwiązanie na wyrost. Choć czasem jakaś branża będzie zmuszona zdecydować się na tę drogę. Tej opcji nie polecam, dlatego gdyż tutaj będą największe problemy z późniejszymi zmianami. Dostosowanie kodu do optymalizacji może być problemem. Dzisiaj to wszystko. Dziękuję.

Zobacz wpisy w podobnym temacie